kolejnictwo-filatelistyka.eu
Kolejnictwo - filatelistyka
informacje o znaczkach, stemplach, frankaturach mechanicznych, całostkach, widokówkach
i innych walorach pocztowych i niepocztowych zwiazanych z transportem szynowym

Znaczki pocztowe Znaczki personalizowane Spersonalizowane
znaki opłaty pocztowej
Stemple Całostki Karty beznominałowe Inne walory

OKZ PZF „KOLEJNICTWO” im. Ernesta Adama Malinowskiego Archiwum wiadomości Linki Kontakt


21.02.2020 r.
Znaki polecenia "dworcowych" urzędów pocztowych - Dębica 2.





Maszyniści w filatelistyce (41). Francja.





Kalendarzyk listkowy Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce z 2017 r.





14.02.2020 r.

Metro w Moskwie (Rosja) (2).

Stacje moskiewskiego metra:

Linia Sokolniczeskaja (Сокольническая линия) (1), do 1990 r. miała nazwę Kirowsko-Frunzenskaja (Кировско-Фрунзенская)
Stacje: Bulwar Rokossowskogo - Czerkizowskaja - Prieobrażenskaja płoszczad - Sokolniki - Krasnosielskaja - Komsomolskaja - Krasnyje worota - Czistyje prudy - Łubianka - Ochotnyj riad - Bibliotieka imieni Lenina - Kropotkinskaja - Park Kultury - Frunzienskaja - Sportiwnaja - Worobjowy Gory - Uniwiersitiet - Prospiekt Wiernadskogo - Jugo-Zapadnaja - Tropariowo - Rumiancewo - Sałarjewo - Fiłatow Ług - Prokszino - Olchowaja - Kommunarka

Sokolniki (Сокольники) na linii Sokolniczeskiej (1)
Park Kultury (Парк Культуры) na linii Sokolniczeskiej (1)



Bibliotieka imieni Lenina (Библиотека имени Ленин) na linii Sokolniczeskiej (1)



Linia Zamoskworieckaja (Замоскворецкая линия) (2)
Stacje: Chowrino - Biełomorskaja - Riecznoj wokzał - Wodnyj Stadion - Wojkowskaja - Sokoł - Aeroport - Dinamo - Biełorusskaja - Majakowskaja - Twierskaja - Teatralnaja - Nowokuznieckaja - Pawieleckaja - Awtozawodzkaja - Technopark - Kołomenskaja - Kaszyrskaja - Kantiemirowskaja - Caricyno - Oriechowo - Domodiedowskaja - Krasnogwardiejskaja - Ałma-Atinskaja

Sokoł (Сокол) na linii Zamoskworieckiej (2)



Majakowskaja (Маяковская) na linii Zamoskworieckiej (2)



Linia Arbatsko-Pokrowskaja (Арбатско-Покровская линия) (3)
Stacje: Szczołkowskaja - Pierwomajskaja - Izmajłowskaja - Partizanskaja - Siemionowskaja - Elektrozawodskaja - Baumanskaja - Kurskaja - Płoszczad Riewolucyi - Arbatskaja - Smolenskaja - Kijewskaja - Park Pobiedy - Sławianskij Bulwar - Kuncewskaja - Mołodiożnaja - Kryłatskoje - Strogino - Miakinino - Wołokołamskaja - Mitino - Piatnickoje Szosse

Siemionowskaja (Семёновская) na linii Arbacko-Pokrowskiej (3)



Elektrozawodskaja (Электрозаводская) na linii Arbacko-Pokrowskiej (3)



Płoszczad Riewolucyi (Площадь Революции) na linii Arbacko-Pokrowskiej (3)



Arbatskaja (Арбатская) na linii Arbacko-Pokrowskiej (3)



Linia Filowskaja (Филёвская линия) (4)
Stacje: Aleksandrowskij Sad - Arbatskaja - Smolenskaja - Kijewskaja – [Wystawocznaja - Meżdunarodnaja] - Studenczeskaja - Kutuzowskaja - Fili - Bagrationowskaja - Filowskij Park - Pionierskaja - Kuncewskaja

Arbatskaja (Арбатская) na linii Filowskiej (4)



Linia Kolcewaja (Кольцевая линия) (5)
Stacje: Park Kultury - Oktiabrskaja - Dobryninskaja - Pawieleckaja - Taganskaja - Kurskaja - Komsomolskaja - Prospiekt Mira - Nowosłobodskaja - Biełorusskaja - Krasnopriesnienskaja - Kijewskaja

Park Kultury (Парк Культуры) na linii Kolcewaja (5)



Oktiabrskaja (Октябрьская), do 1961 r. miała nazwę Kałużskaja (Калужская), na linii Kolcewaja (5)



Dobryninskaja (Добрынинская), do 1961 r. miała nazwę Sierpuchowskaja (Серпуховская), na linii Kolcewaja (5)



Pawieleckaja (Павеле́цкая) na linii Kolcewaja (5)



Taganskaja (Тага́нская) na linii Kolcewaja (5)



Kurskaja (Курская) na linii Kolcewaja (5)



Komsomolskaja (Комсомольская) na linii Kolcewaja (5)




Prospiekt Mira (Проспект Мира), do 1966 r. miała nazwę Botaniczeskij sad (Ботанический Сад), na linii Kolcewaja (5)



Nowosłobodskaja (Новослободская) na linii Kolcewaja (5)



Biełorusskaja (Белорусская) na linii Kolcewaja (5)



Linia Kałużsko-Riżskaja (Калужско-Рижская линия) (6)
Stacje: Miedwiedkowo - Babuszkinskaja - Swibłowo - Botaniczeskij sad - WDNCh - Aleksejewska - Riżska - Prospiekt Mira - Suchariewskaja - Turgieniewskaja - Kitaj-gorod - Tretjakowskaja - Oktiabrskaja - Szabołowskaja - Leninskij prospiekt - Akadiemiczeskaja - Profsojuznaja - Nowyje Czeriomuszki - Kałużskaja - Bielajewo - Końkowo - Tiopłyj Stan - Jasieniewo - Nowojasieniewskaja

Oktiabrskaja (Октябрьская) na linii Kałużsko-Ryskiej (6)



Leninskij Prospiekt (Ленинский Проспект) na linii Kałużsko-Ryskiej (6)




Znaki polecenia "dworcowych" urzędów pocztowych - Kalisz 2.





Maszyniści w filatelistyce (40). Japonia.




Kalendarzyk listkowy z 2020 r. związany z historią polskich kolei.





07.02.2020 r.
Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury "Kolejarz"
oraz
Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk
pod honorowym patronatem
Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika
zapraszają
do siedziby Stowarzyszenia
przy ul. Stefana Jaracza 2, p. III s. 303 (wejście od Federacji Związków Zawodowych Kolejarzy) w Warszawie
na cykl wykładów
pt.
HISTORIA I OCHRONA ZABYTKÓW KOLEJOWYCH NA ZIEMIACH POLSKICH

22 lutego 2020 r. godz. 16:00

MACIEJ KUCHARSKI
"HISTORIA KOLEI LOKALNYCH W PAŃSTWIE PRUSKIM"

WSTĘP WOLNY
Informacje: www.kolejarz.org
tel. +48 608 08 28 08




Nowe spersonalizowane znaki opłaty pocztowej z serii Historia kolei w Głuchołazach.




Znaki polecenia "dworcowych" urzędów pocztowych - Chojnice 2.




Maszyniści w filatelistyce (39). Estonia.




Kalendarzyki listkowe z 2019 r. związane z historią polskich kolei.





31.01.2020 r.
Na zamówienie Gminy Miejskiej Tczew i Powiatu Tczewskiego w styczniu 2020 r. Poczta Polska S.A. wydała folder, kartkę okolicznościową i spersonalizowane znaki opłaty pocztowej Tczew 2020. 760-lecie nadania praw miejskich Tczewowi. 100-lecie powrotu Ziemi Tczewskiej do Polski. 100-lecie powstania Szkoły Morskiej w Tczewie. Na kartce mosty przez Wisłę w Tczewie: kolejowy i zabytkowy kolejowo-drogowy.








Personal Stamp Cover - nowa koperta wydana przez Krystiana Żurawskiego do spersonalizowanego znaku opłaty pocztowej.




Nowe spersonalizowane znaki opłaty pocztowej z serii Kolejowe pomniki i kapliczki św. Katarzyny Aleksandryjskiej..




Znaki polecenia "dworcowych" urzędów pocztowych - Brzeg 2.





Maszyniści w filatelistyce (38). Szwecja.




Kalendarzyk listkowy Fundacji Grupy PKP z 2018 r. związany z historią polskich kolei.





24.01.2020 r.
W dniu 27 stycznia 2020 r. Poczta Polska S.A. wprowadzi do obiegu znaczek pocztowy wydany z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Na kopercie FDC główna brama wjazdowa do byłego obozu Auschwitz-Birkenau, przez którą przebiega tor kolejowy.




Poczta Polska S.A. wprowadzila do obiegu 1 września 2019 r. znaczek pocztowy z okazji "80. rocznicy obrony Poczty Polskiej w Gdańsku". Na lewym marginesie arkusika znajduje się fragment stempla polecenia z dworcowego Urzędu Pocztowego Gdańsk 2.





odbitka stempla z wydawnictwa: Hans Vogels, Stemple polecenia używane przez Pocztę Polską w WM Gdańsku 1923-1939, Dodatek do numeru 2/2018 Świata Erek, s. 2



Znaki polecenia "dworcowych" urzędów pocztowych - Zduńska Wola 2.





Maszyniści w filatelistyce (37). Austria.







Kalendarzyki listkowe z 2017 r. związane z historią polskich kolei.